Головбух

Додаток 2 до уточнюючого розрахунку з ПДВ

  • 1 січня 2016
  • 518

ПРОБЛЕМА

Як заповнити додаток 2 до уточнюючого розрахунку з ПДВ у разі виправлення помилок у декларації з ПДВ за жовтень 2014 року?

РІШЕННЯ

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації з ПДВ, до яких мають додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку додаються відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників. Таку вимогу містить пункт 9 розділу VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу МФУ від 23.01.2015 № 13; далі — Порядок № 966).

Тобто виправлення помилок проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого у разі заповнення уточнених даних у відповідних рядках додаються відповідні додатки з відміткою «уточнюючий».

Додаток 2 «Довідка про залишок суми від’ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Д2)» додається до уточнюючого розрахунку в разі виправлення помилок у рядках 22 та 24 поданої раніше декларації з ПДВ.

Порядок № 966 встановлює правила заповнення уточнюючого розрахунку. А як заповнити додатки при уточненні показників, Порядком № 966 не передбачено.

На відміну від уточнюючого розрахунку, уточнюючий додаток 2 не містить відповідних граф, які б дозволили порівняти показник, який уточнюється, з уточненим показником. Тому, на нашу думку, вартісні показники в уточнюючому додатку 2 мають заповнюватися з урахуванням уточнення. Тобто мають відповідати даним графи 5 відповідних рядків уточнюючого розрахунку з ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл