Коли торговцям деревиною потрібно реєструватися платниками ПДВ

36

ПРОБЛЕМА

Чи зобов’язані реєструватися платниками ПДВ фізособи-підприємці, які торгують деревиною, у зв’язку із тим, що такі операції вже не звільняються від ПДВ?

РІШЕННЯ

Це залежить від системи оподаткування та обсягів постачань.

Відповідно до пункту 181.1 Податкового кодексу України (ПК) фізособа-підприємець (крім платників єдиного податку) зобов’язана зареєструватися платником ПДВ, якщо їй за останні 12 календарних місяців нараховано (сплачено) більше 300 тис. грн. (без урахування ПДВ) від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що оподатковуються ПДВ.

Тобто приватний підприємець на загальній системі оподаткування зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ при перевищенні обсягів постачань 300 тис. грн. за останні 12 місяців.

Приватний підприємець на третій або п’ятій групі єдиного податку не зобов’язаний реєструватися платником ПДВ при перевищенні обсягів постачань 300 тис. грн. за останні 12 місяців. Аналогічною є і думка  податківців (Узагальнююча податкова консультація, затверджена наказом ДПС від 20.02.2012 № 131).

Окремо слід звернути увагу на обсяг оподатковуваних операцій, які враховуються при розрахунку 300-тисячної межі.

Логічно, що звільнені від ПДВ операції не є оподатковуваними операціями.

Однак податківці вважають інакше. У ресурсі ЗІР (підкатегорія 101.01.02) вони стверджують, що до обсягу оподатковуваних операцій, які враховуються при розрахунку 300-тисячної межі, належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Тобто за правилами податківців при розрахунку 300-тисячної межі мають враховуватися операції з постачання деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 УКТ ЗЕД, здійснені як після 03.08.2014 (зараз вони обкладаються ПДВ за ставкою 20%), так і до вказаної дати (коли вони звільнялися від ПДВ).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль