Коли підприємцю-єдиноподатнику потрібно перейти на загальну систему оподаткування

34

ПРОБЛЕМА

Підприємець-єдиноподатник 2-ї групи планує перевищити ліміт виручки за рік в розмірі 1 млн. грн. і перейти на загальну систему оподаткування. Коли він повинен реєструватися платником ПДВ: з початку року чи після здійснення оподатковуваних операцій понад 300 тис. грн. без ПДВ як підприємець на загальній системі оподаткування?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 181.1 Податкового кодексу України (ПК) обов’язково повинні зареєструватись платниками ПДВ ті особи, в яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ). Ця норма не розповсюджується на підприємців-єдиноподатників.

Тобто, підприємець на спрощеній системі оподаткування, перевищивши межу в 300 тис. грн., не повинен реєструватись платником ПДВ. Одночасно з переходом на загальну систему оподаткування у зв’язку з перевищенням ліміту, він зобов’язаний зареєструватись платником ПДВ.

Внимание

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII з 01.01.2015 граничний обсяг операцій з постачання товарів/послуг для реєстрації платником ПДВ становитиме 1 млн. грн.

Пунктом 183.4 ПК передбачено, що у разі переходу упродовж календарного року із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, реєстраційна заява подається одночасно з поданням заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування.

Таким чином підприємець з наступного року повинен подати дві заяви — одну для переходу на загальну систему оподаткування, іншу — для реєстрації платником ПДВ. Заява для переходу на загальну систему оподаткування, згідно з частиною 1 підпункту 298.2.3 ПК, подається з 1-го числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося перевищення ліміту виручки. Заява для реєстрації платником ПДВ має бути подана не пізніше 10-го числа першого календарного місяця року, в якому здійснено перехід на загальну систему оподаткування (п. 183.4 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль