Головбух

Чи можуть анулювати реєстрацію платника ПДВ, якщо податкові зобов’язання не перевищують 20–30 гривень

  • 1 грудня 2014
  • 19

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник ПДВ протягом певного часу (більше року) подавало декларації з ПДВ, в яких сума податкового зобов’язання з ПДВ не перевищувала 20–30 гривень. До підприємства звернулися працівники податкового органу з вимогою знятися з обліку платників ПДВ, а також сплатити до бюджету суму ПДВ, нараховану на вартість товару, що залишився на складі. Чи правомірні вимоги податківців?

РІШЕННЯ

Порядок анулювання реєстрації платника ПДВ встановлено статтею 184 Податкового кодексу України (ПК). Згідно з пунктом 184.1 ПК реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яке проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку.

Анулювання реєстрації відбувається, зокрема, коли особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг за останні 12 календарних місяців була меншою за 300 тис. грн., за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених розділом V ПК; платник ПДВ протягом останніх 12 послідовних місяців не подавав до податкового органу декларацію з ПДВ та/або подавав таку декларацію, яка свідчила б про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту.

Отже, податковий орган не має жодної підстави для анулювання реєстрації підприємства як платника ПДВ. За останні 12 календарних місяців підприємство подавало до податкового органу декларації з ПДВ з визначеними в ній податковими зобов’язаннями. Жоден нормативний документ не визначає мінімальної суми податкових зобов’язань з ПДВ, яку можна було б вважати несплаченою.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл