Коли потрібно реєструватися платником ПДВ єдиноподатнику

32

ПРОБЛЕМА

Підприємство перебуває на спрощеній системі оподаткування та здійснює виробництво та реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та виробів з них. Який порядок існує реєстрації платниками податку на додану вартість в такому випадку?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 291.5.4 ПК не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Із даної категорії юридичні особи можуть застосовувати спрощену систему оподаткування лише у разі здійснення ними виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

За загальним правилом відповідно до підпункту 14.1.139 ПК платниками ПДВ можуть бути лише особи — платники єдиного податку, які належать до третьої, четвертої, п’ятої та шостої груп та які сплачують при цьому єдиний податок за ставками 3% або 5%. Ці ж особи — платники єдиного податку, що сплачують податок за ставками 5% або 7% відсотків, можуть стати платниками ПДВ при добровільній зміні ставки на 3% або 5% і дотриманні умов абзацу «б» частиною 4 пункту 293.8 ПК.

Юридичні особи — платники єдиного податку, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, у разі відповідності вимогам, встановленим для четвертої або шостої групи, можуть обрати ставку єдиного податку 3% або 5% у разі сплати ПДВ згідно з ПК або ставку єдиного податку 5% або 7% у разі включення ПДВ до складу єдиного податку. У разі обрання платниками ставки єдиного податку 3% або 5% такі платники зобов'язані зареєструватися платниками ПДВ.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль