Подаємо Додаток 7 до декларації з ПДВ у разі переходу платника ПДВ на єдиний податок

32

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник ПДВ планує перейти з IV кварталу поточного року на єдиний податок за ставкою 5%. Протягом року підприємство розподіляло податковий кредит між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями на базі розрахованого коефіцієнту. Коли необхідно подавати Додаток 7 до Декларації з ПДВ, та доплачувати різницю за підсумками 9 місяців?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 5 пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966, в рядку 16.4 відображається коригування податкового кредиту у зв’язку з перерахунком частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

У разі зняття з обліку платника ПДВ перерахунок частки здійснюється в таблиці 2 «Перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях» (Д7) виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, проведених з початку поточного року до дати зняття з обліку.

Важно

Коригування відображається платником податку у податковій декларації останнього податкового періоду, коли відбулося зняття з обліку.

Останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації (п. 184.6 Податкового кодексу України, ПК). Заяву про перехід на спрощену систему оподаткування платник податку подає не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (пп. 298.1.4 ПК).

Внимание

Анулювання реєстрації платником ПДВ здійснюється на дату подання заяви платником податку про анулювання такої реєстрації.

Крім того, якщо в останньому звітному (податковому) періоді в обліку платника є товари та необоротні активи, при придбанні яких суми ПДВ було включено до податкового кредиту, платник податку не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визнати умовне постачання таких товарів та необоротних активів і нарахувати податкові зобов’язання виходячи із звичайної ціни відповідних товарів чи необоротних активів.

Така норма не діє у випадках реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до чинного законодавства.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль