Змінено назву підприємства: наслідки для платника ПДВ

100

ПРОБЛЕМА

ЗАТ змінило назву та стало ПрАТ (є виписка з Держреєстру). Інформацію про внесення змін до ресєтру платників ПДВ підприємство поки що не отримало. Скільки часу підприємство може використовувати старі реквізити у період перереєстрації? Яку назву вказувати в податкових накладних? Чи можна деякий час на податкових накладних ставити стару печатку?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 4.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130 (далі — Положення № 1130), перереєстрація платника ПДВ проводиться у разі змін даних платника ПДВ, які стосуються коду ЄДРПОУ, податкового номера, який надається контролюючими органами, та/або найменування (прізвища, імені, по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, і якщо зміни не пов’язані із припиненням платника ПДВ, крім випадків, визначених підпунктом 1 пункту 3.15 Положення № 1130.

Разом з тим згідно з пунктом 4.3 Положення № 1130 до дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

При цьому, пунктом 4.3 Положення № 1130 визначено, що якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи і такі зміни не пов’язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення або пов’язані з перетворенням юридичної особи у випадку, визначеному підпунктом 1 пунктом 3.15 Положення № 1130, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця при використанні реквізитів старого свідоцтва такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім'я, по батькові).

У податкових накладних зазначається повна або скорочена назва юридичної особи згідно статутним документам (п. 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957). Таким чином, до зміни назви можна використовувати старе найменування підприємства на податкових накладних, а у випадку, передбаченому у пункті 4.3 Положення № 1130 — одночасно нове та попереднє найменування .

Це саме стосується і використання старої печатки на податкових накладних. Відповідно до пункту 201.1 Податкового кодексу України платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль