text
Головбух

Чи оподатковується ПДВ сума пені, яку нараховано за несвоєчасну оплату товарів та послуг

  • 1 грудня 2014
  • 37

ПРОБЛЕМА

Чи буде об’єктом оподаткування ПДВ сума пені, нарахована за затримку оплати за надані товари та послуги?

РІШЕННЯ

Пунктом 185.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до статті 186 ПК.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається, виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, а у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК (п. 188.1 ПК).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Відповідно до статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання.

Отже, отримана постачальником сума штрафу чи пені за затримку оплати товарів /послуг покупцем не включається до бази оподаткування ПДВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах