ПДВ при внесенні комп’ютерів до статутного капіталу

20

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник ПДВ зареєструвало збільшення статутного капіталу за рахунок додаткового внесення засновником (юридичною особою, платником ПДВ) комп’ютерів. Які особливості податкового обліку ПДВ у разі використання комп’ютерів у господарській діяльності підприємства?

РІШЕННЯ

Підпунктом 14.1.191 Податкового кодексу України (ПК) визначено поняття «постачання товарів». Це — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у т. ч. продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Тобто при передаванні (внесенні) до статутного капіталу майна відбувається перехід права власності на таке майно, що відповідає визначенню поняття «постачання товарів».

Оскільки і постачальник, і покупець є платниками ПДВ, то постачальник виписує податкову накладну, а покупець має право на відображення суми ПДВ за такою податковою накладною у складі податкового кредиту з ПДВ. А датою виникнення права у підприємства на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту у випадку, що розглядається, є дата отримання майна (п. 198.2 ПК).

Зазначимо також, що податковий кредит з ПДВ визначається виходячи з вартості активів, погодженої засновниками (учасниками), а у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК. Право на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту виникає за умови використання таких активів в оподатковуваних ПДВ операціях (п. 198.3 ПК).

Отже, якщо підприємство буде використовувати комп’ютери в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, то ПДВ буде включатися до складу податкового кредиту.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль