Головбух

Облік операції з отримання безповоротної фінансової допомоги від засновників

  • 1 грудня 2014
  • 51

ПРОБЛЕМА

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з отримання безповоротної фінансової допомоги підприємством на загальній системі оподаткування (ТОВ) від засновників — юридичної та фізичної особи? Як відобразити цю операцію в обліку отримувача?

РІШЕННЯ

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (п. 185.1 Податкового кодексу України; ПК).

При цьому постачанням товарів є будь-яка передача права на розпоряджання товарами (пп. 14.1.191 ПК). До постачання послуг належать операції з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПК).

Оскільки безповоротна фінансова допомога не підпадає під визначення понять «постачання товарів» та «постачання послуг», операція з її надання не обкладається ПДВ.

Сума отриманої від засновників (як юридичних, так і фізичних осіб) безповоротної фінансової допомоги включається до інших податкових доходів підприємства на дату надходження коштів на банківський рахунок чи в касу (пп. 135.5.4, п. 137.10 ПК).

У бухгалтерському обліку підприємства-отримувача така операція відображається за дебетом субрахунків 301 «Каса в національній валюті», 311 «Поточні рахунки в національній валюті» та кредитом субрахунку 718 «Дохід від безоплатно одержаних оборотних активів».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл