Нараховуємо ПДВ при наданні послуг за довгостроковим договором

44

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало довгостроковий договір про надання послуг. Як будуть оподатковуватись ПДВ операції за таким договором при зміні ставки ПДВ? Як визначити базу оподаткування ПДВ у такому випадку?

РІШЕННЯ

За загальними правилами, встановленими пунктом 187.1 Податкового кодексу України (ПК), податкові зобов’язання з ПДВ у продавця виникають на дату будь-якої з подій, що відбулася раніше: або на дату отримання коштів від покупця (замовника), або на дату відвантаження товарів.

Однак підприємства — виконавці довгострокових договорів відображають податкові зобов’язання з ПДВ в особливому порядку, встановленому пунктом 187.9 ПК.

Важно

Датою виникнення податкових зобов’язань виконавця довгострокових договорів (контрактів) є дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами).

Під довгостроковим договором (контрактом) мається на увазі будь-який договір на виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг, який:

  • має довготривалий (більше одного року) технологічний цикл виробництва;

  • не передбачає поетапного здавання робіт.

Тобто якщо підприємство надає послуги з довготривалим циклом (більше одного року) поетапно, такий договір з метою оподаткування ПДВ не вважатиметься довгостроковим. Операції з надання послуг у такому разі оподатковуються на загальних підставах за правилом першої події.

Аналогічну норму щодо дати виникнення податкового кредиту за довгостроковими договорами передбачено пунктом 198.2 ПК і для покупця (замовника).

Датою виникнення права замовника на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за довгостроковими договорами є дата фактичного отримання ним результатів робіт за такими договорами, оформлених актами виконаних робіт.

Підставою для віднесення сум ПДВ до податкових зобов’язань виконавця та податкового кредиту замовника є податкова накладна.

Податкова накладна виписується виконавцем у день виникнення податкових зобов’язань з ПДВ (п. 201.4 ПК).

Внимание

З 01.04.2014 ставку ПДВ у розмірі 20% запроваджено на постійній основі (п. 193.1 ПК).

Враховуючи зазначене, податкова накладна виписується на дату фактичного надання послуг за довгостроковим договором із застосуванням ставки ПДВ 20%. Базою оподаткування ПДВ є вартість послуг, зазначена в акті наданих послуг.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Безнадійна кредиторська заборгованість за довгостроковим контрактом»

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль