text
Головбух

Відшкодування сплати земельного податку орендарем: чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 40

ПРОБЛЕМА

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ при відшкодуванні сплати земельного податку орендарем?

РІШЕННЯ

Підпунктом «б» пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

База оподаткування операцій з постачання послуг визначається, виходячи з їх договірної (контрактної) вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ПК).

До складу договірної (контрактної) вартості включають будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Тобто, коли орендар відшкодовує земельний податок орендодавцю згідно з умовами договору оренди, то таке відшкодування вважається частиною оплати вартості послуг оренди і є складовою частиною операції з постачання послуг.

Абзацом третім пункту 188.1 ПК визначено, що до бази оподаткування ПДВ враховують, зокрема, вартість послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії).

Таким чином, орендар нараховує ПДВ на суму компенсації земельного податку згідно з умовами договору оренди, за виключенням суми компенсації земельного податку орендодавцю — бюджетній установі, яка ПДВ не оподатковується.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл