Передача основних засобів до статутного капіталу іншого товариства: податкові наслідки

39

ПРОБЛЕМА

Чи необхідно сплачувати ПДВ при передачі основних засобів до статутного капіталу іншого товариства? Чи виникне у товариства-отримувача право на податковий кредит з ПДВ?

РІШЕННЯ

Так, необхідно сплачувати ПДВ.

У товариства-отримувача виникне право на податковий кредит з ПДВ за наявності податкової накладної.

При здійсненні учасниками операції з внесення майна до статутного капіталу товариства відбувається передача прав власності на таке майно за компенсацію у вигляді корпоративних прав, прав власності на частку (пай) у статутному капіталі, емітованих цим товариством.

Відповідно до підпункту 14.1.191 Податкового кодексу України (ПК) будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію, є операціями з поставки товарів (результатів робіт), що підлягають оподаткуванню ПДВ.

Із вищезазначеного випливає, що передача юридичною особою — платником ПДВ основних засобів як внеску до статутного капіталу іншої юридичної особи в обмін на корпоративні права є операцією з поставки та оподатковується ПДВ за ставкою 20% (п. 193.1 ПК, з урахуванням п. 10 підрозд. 2 р. ХХ ПК, норми якого діють до 31.12.2013). Податкова накладна виписується на підставі акта приймання-передачі основних засобів до статутного капіталу іншого підприємства.

Згідно з підпунктом «б» пункту 198.1 ПК при придбанні та/або ввезенні основних засобів як внеску до статутного капіталу підприємство може скористатися правом на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за наявності податкової накладної.

Щодо податку на прибуток, то операції з отримання внесених основних засобів до статутного фонду (капіталу) платника податку прирівнюються до операцій з придбання (пп. 146.17.2 ПК), а у підприємства, що вносить основні засоби, — до операцій з продажу (пп. 146.17.1 ПК).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль