Головбух

Передача основних засобів до статутного капіталу іншого товариства: податкові наслідки

  • 1 грудня 2014
  • 67

ПРОБЛЕМА

Чи необхідно сплачувати ПДВ при передачі основних засобів до статутного капіталу іншого товариства? Чи виникне у товариства-отримувача право на податковий кредит з ПДВ?

РІШЕННЯ

Так, необхідно сплачувати ПДВ.

У товариства-отримувача виникне право на податковий кредит з ПДВ за наявності податкової накладної.

При здійсненні учасниками операції з внесення майна до статутного капіталу товариства відбувається передача прав власності на таке майно за компенсацію у вигляді корпоративних прав, прав власності на частку (пай) у статутному капіталі, емітованих цим товариством.

Відповідно до підпункту 14.1.191 Податкового кодексу України (ПК) будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію, є операціями з поставки товарів (результатів робіт), що підлягають оподаткуванню ПДВ.

Із вищезазначеного випливає, що передача юридичною особою — платником ПДВ основних засобів як внеску до статутного капіталу іншої юридичної особи в обмін на корпоративні права є операцією з поставки та оподатковується ПДВ за ставкою 20% (п. 193.1 ПК, з урахуванням п. 10 підрозд. 2 р. ХХ ПК, норми якого діють до 31.12.2013). Податкова накладна виписується на підставі акта приймання-передачі основних засобів до статутного капіталу іншого підприємства.

Згідно з підпунктом «б» пункту 198.1 ПК при придбанні та/або ввезенні основних засобів як внеску до статутного капіталу підприємство може скористатися правом на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за наявності податкової накладної.

Щодо податку на прибуток, то операції з отримання внесених основних засобів до статутного фонду (капіталу) платника податку прирівнюються до операцій з придбання (пп. 146.17.2 ПК), а у підприємства, що вносить основні засоби, — до операцій з продажу (пп. 146.17.1 ПК).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл