text
Головбух

Чи нараховувати ПДВ на вартість послуг

  • 1 грудня 2014
  • 26

ПРОБЛЕМА

Постійне представництво нерезидента — неплатник ПДВ надає послуги юридичній особі — платнику ПДВ. Чи буде отримувач послуг (платник ПДВ) податковим агентом представництва та чи сплачуватиме податок на додану вартість?

РІШЕННЯ

Юридична особа — платник ПДВ, яка отримує послуги на митній території України від представництва нерезидента, буде податковим агентом такого представництва. Такий обов’язок випливає із статті 180 Податкового кодексу України (ПК).

Відповідно до пункту 180.2 ПК особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у т. ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Згідно з пунктом 208.2 ПК отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 ПК.

При цьому, отримувач послуг — платник податку у порядку, визначеному статтею 201 ПК, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку.

Податкова накладна складається в одному примірнику і залишається в отримувача послуг — платника податку.

Пунктом 187.8 ПК встановлено, що датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду (п. 198.2 ПК).

Таким чином, з урахуванням викладеного, юридична особа — платник ПДВ, яка отримує послуги на митній території України від представництва нерезидента, повинна з таких послуг нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20%.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах