Як оподатковується ПДВ надання майна в оренду нерезиденту

51

ПРОБЛЕМА

Підприємство передало нерезиденту в оренду рухоме майно з місцем поставки за межами митної території України. Як оподатковується така операція податком на додану вартість?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом «г» пункту 186.3 Податкового кодексу України (ПК) місцем надання в оренду рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів, є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання, або, у разі відсутності такого місця — місце постійного чи переважно його проживання.

Якщо покупець-нерезидент має місце реєстрації або постійне представництво на митній території України та йому надається послуга з оренди рухомого майна (крім транспортних засобів та банківських сейфів), що поставляється за межі митної території України, то вартість послуги за договором оренди є об’єктом оподаткування ПДВ, до якого має застосовуватися повна ставка цього податку, а податкові зобов’язання мають нараховуватися відповідно до статті 187 ПК.

За відсутності на митній території України місця постійної реєстрації покупця або його постійного представництва послуга з оренди об’єкта рухомого майна за договором оренди, а отже, й оплата її вартості нерезидентом, не є оподатковуваною операцією.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль