Оподаткування ПДВ частки засновника при виході з товариства

20

ПРОБЛЕМА

Один із засновників товариства замість своєї частки в статутному капіталі при виході з товариства отримує частину майна. На яку вартість основних засобів нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ і як: 20% у сумі вартості частки в статутному капіьалі чи 20% на суму вартості майна?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 14.1.191 Податкового кодексу України (ПК) постачання товарів — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник.

Отже, передача засновникові права власності на частину майна підпадає під це визначення. Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК(пп. «а» п. 185.1 ПК).

У випадку, що розглядається, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ та відвантаження товарів є дата фактичної передачі частини майна товариства засновникові замість його частки в статутному капіталі (дата оформлення первинного бухгалтерського документа, що засвідчує факт такої передачі).

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості (п. 188.1 ПК). Базою оподаткування ПДВ у разі передачі частини майна товариства засновникові замість його частки в статутному капіталі буде вартість такого майна, визначена розміром частки засновника в статутному капіталі відповідно до статуту товариства.

Нарахована сума податкового зобов’язання з ПДВ за такою операцією підлягає включенню до суми податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та розрахунку суми ПДВ (ст. 200 ПК), що підлягає сплаті до бюджету до 20 числа місяця, наступного за місяцем здійснення передачі засновникові частини майна товариства.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль