Розподіл податкового кредиту у видавництві

23

ПРОБЛЕМА

Редакція газети з 01.01.2009 є платником ПДВ та проводить два види діяльності: постачання друкованої продукції та рекламні послуги, перший вид — пільговий. Чи можна включати до податкового кредиту податкові накладні, які видає видавничо-поліграфічне підприємство (на послуги з друку газет та поставки паперу газетного)? Чи їх треба пропорційно ділити на відсоток видавничої діяльності (пільгову) і рекламу?

РІШЕННЯ

ПДВ, отриманий при придбанні товару, який частково використовується в оподатковуваних операціях, а частково — ні, до податкового кредиту в повному обсязі не включається. Його потрібно пропорційно ділити.

Згідно з підпунктом 197.1.25 Податкового кодексу України (ПК) звільняються від оподаткування ПДВ, зокрема, операції з постачання періодичних видань друкованих засобів масової інформації, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України.

Разом з тим, операція з надання рекламних послуг оподатковується за загальними правилами з нарахуванням податкових зобов’язань з ПДВ на вартість таких послуг. Тобто редакція газети придбані товари частково використовує в оподатковуваних операціях, а частково — ні.

У такому разі, згідно з пунктом 199.1 ПК до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів в оподатковуваних операціях.

Відповідно до пункту 199.2 ПК частка використання сплаченого ПДВ за придбаними товарами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же та попередній календарний рік.

Визначена у відсотках величина застосовується протягом поточного календарного року. А за підсумками календарного року здійснюється перерахунок частки використання товарів в оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль