text
Головбух

Як зняти зайву позначку у податковій накладній

  • 9 вересня 2016
  • 3

СИТУАЦІЯ Під час складанні звичайної податкової накладної допущено помилку: поставлено позначку «×», нібито вона зведена. Як виправити помилку, якщо податкову накладну вже зареєстровано в ЄРПН?

РІШЕННЯ

Цю помилку виправляти не обов’язково. Нагадаємо, що з 01.01.2016 у пункті 201.10 Податкового кодексу України (ПК) з’явилася норма, яка дозволяє відображати податковий кредит на підставі податкових накладних, складених із помилками. Навіть якщо помилок припустилися в обов’язкових реквізитах (крім коду УКТ ЗЕД), за умови, що ці помилки не заважають ідентифікувати операцію, її зміст, період, сторони та суму податкових зобов’язань, така податкова накладна дає покупцеві право на податковий кредит.

Порядок заповнення податкової накладної 2018

Зважаючи на те, що спеціальне поле для поміток не входить до переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної, визначеного у пункті 201.1 ПК, а на інші показники податкової накладної ця помилка не вплинула, продавцеві не загрожують штрафи, передбачені пунктом 120-1.4 ПК. Адже штрафи застосовують лише за помилки в обов’язкових реквізитах податкової накладної.

Знаючи прискіпливість покупців, можемо припустити, що на покупця ці аргументи не подіють і він налягатиме на виправленні цієї помилки. У такому разі можна піти йому назустріч.

Так само, як інші помилки, цю помилку можна виправити за допомогою розрахунку коригування до податкової накладної. У шапці розрахунку коригування проставляють правильні дані. При цьому у спеціальному полі для поміток, розташованому у верхньому лівому куті, помітку «×» ставлять лише у графі «Підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем)». Оскільки виправлення помилки не впливає на кінцевий сумарний результат, зрозуміло, що розрахунок коригування має зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) продавець.

Заголовну частину (дані продавця, покупця, їхні індивідуальні податкові номери) переносять із податкової накладної без змін.

У графі 2 табличної частини розділу Б як причину коригування зазначають «Виправлення помилки». Інші графи розділу Б і розділ А не заповнюють, залишаючипорожніми.

Зауважимо, що такий розрахунок коригування у декларації з ПДВ не відображається, але зареєструвати його в ЄРПН потрібно.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Нові критерії блокування податкових накладних

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль