Продаж акцій нерезиденту: коли виникають доходи і витрати

34

ПРОБЛЕМА

Підприємство реалізувало акції нерезиденту. Відповідно до умов договору кошти надійдуть через 3 роки. Як оподаткувати таку операцію податком на прибуток та відобразити в декларації?

РІШЕННЯ

Нагадаємо ключові правила обкладання податком на прибуток операцій з продажу цінних паперів.

Отож, облік загального фінансового результату (прибутку/збитку) за операціями з торгівлі цінними паперами платник податку веде окремо від інших доходів і витрат. При цьому він визначає фінансовий результат за операціями з цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, окремо від фінансового результату за операціями з цінними паперами, що не перебувають в обігу на фондовій біржі.

Платники податку визначають фінансовий результат за операціями з цінними паперами відповідно до П(С)БО шляхом зменшення прибутків за операціями з цінними паперами на суму збитків від операцій з іншими цінними паперами протягом такого звітного періоду. А прибуток/збиток за кожною окремою операцією з відчуження цінних паперів розраховують, порівнюючи дохід від реалізації та витрати у зв’язку з придбанням таких цінних паперів.

Наголошуємо, що платник податку визначає дохід від продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів на дату переходу покупцеві права власності на такі цінні папери. У звітному періоді, в якому сформовано дохід, також вказують витрати на придбання таких цінних паперів (п. 153.8 Податкового кодексу України, ПК).

Однак зазначені вище норми не поширюються на платників податків — емітентів цінних паперів за операціями з розміщення, погашення, викупу, конвертації та повторного їх продажу (п. 153.9 ПК).

Тобто, якщо підприємство-емітент розміщує або повторно продає акції, то такі операції не впливають на визначення податку на прибуток.

Коли ж операцію з продажу цінних паперів обкладають податком за пунктом 153.8 ПК, то дохід показують на дату переходу права власності на акції незалежно від факту оплати. Водночас відображають витрати на придбання таких цінних паперів.

Операції з цінними паперами вказують в додатку ЦП Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль