Визнання доходу від виконання робіт у разі оплати за рахунок бюджетних коштів

22

ПРОБЛЕМА

Підприємством укладено з державною науковою установою договір про виконання науково-технічних робіт за рахунок коштів загального фонду державного бюджету. У поточному податковому періоді на банківський рахунок підприємства в рамках виконання договору надійшла попередня оплата за роботи від замовника. Сума отриманої попередньої оплати в повному обсязі була перерахована авансовими платежами постачальникам сировини і основних засобів. На яку дату у підприємства виникають податкові доходи та податкові витрати?

РІШЕННЯ

На дату складання актів виконаних робіт.

Порядок визнання доходів встановлено статтею 137 Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з пунктом 137.4 ПК датою отримання доходів, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, є звітний період, у якому такі доходи визнаються згідно з цією статтею, незалежно від фактичного надходження коштів (метод нарахувань), визначений з урахуванням норм цього пункту та статті 159 ПК.

Дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар (п. 137.1 ПК). Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.

Для підтвердження того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, потрібно в договорі на поставку товарів/послуг передбачити умову, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюється з відповідного рахунка Держказначейства.

Про це зазначає ДПС у листі від 31.12.2012 № 8269/0/61-12/15-3415. Однак, цей факт більш важливий для нарахування ПДВ, щоб нарахувати податкові зобов’язання по першій події. Проте, якщо підприємство здійснює науково-дослідні, дослідницько-конструкторські роботи та отримує оплату за них з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, то вони згідно з підпунктом 197.1.22 ПК звільнені від оподаткування ПДВ.

Норми статті 137 ПК не передбачають окремих правил визнання податкових доходів за операціями з постачання товарів/виконання робіт/надання послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів. Підприємство визнає дохід у загальновстановленому порядку, тобто на дату підписання з замовником первинного документа. У нашому випадку податковий дохід виникає на дату підписання з державною науковою установою акта про приймання виконаних науково-технічних робіт.

Згідно з пунктом 138.4 ПК у тому періоді, коли підприємство визнає податковий дохід від виконання робіт, воно має право на операційні витрати, — витрати, що формують собівартість цих реалізованих робіт. Податкові витрати будуть визнані на підставі первинних документів про використання придбаних ТМЦ та сировини, амортизацію основних засобів. Що стосується адміністративних та інших витрат, підприємство визнає їх в періоді фактичного здійснення.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль