Головбух

Визнання податкових доходів від концертної діяльності

  • 1 грудня 2014
  • 76

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається концертною діяльністю. Від агентів надходять грошові кошти за продані квитки. У кінці кожного місяця з агентами підписується звіт про продані квитки. У разі відміни концерту грошові кошти повертаються кінцевому споживачу. Яка дата виникнення доходу для визначення прибутку: підписаний звіт з агентом чи дата концерту?

РІШЕННЯ

Дата концерту.

Відповідно до пункту 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. У нашому випадку господарською операцією є дата підписання звіту з агентом. Звіт про продані квитки є фактично актом виконаних робіт агента.

Відповідно до пункту 137.1 Податкового кодексу України (ПК) також чітко визначено, що дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.

Пунктом 137.4 ПК також визначено, що датою отримання доходів, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, є звітний період, у якому такі доходи визнаються, незалежно від фактичного надходження коштів (метод нарахувань). Тобто факт отримання оплати за товари (роботи, послуги) тепер взагалі не впливає на формування оподатковуваного прибутку (в тому числі дата отримання авансу не вважається датою отримання доходу).

Тому вважаємо, що датою виникнення доходів є дата проведення концерту, тобто фактично надані послуги.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл