text
Головбух

Податкові наслідки врегулювання заборгованості за погашення пільгових пенсій за рішенням суду

  • 1 грудня 2014
  • 36

ПРОБЛЕМА

Підприємство, що займається видобутком вугілля, включає витрати на виплату та погашення пільгових пенсій за списками № 1 та № 2 до складу витрат. Зазначені суми через скрутне фінансове становище перераховували до Пенсійного фонду несвоєчасно. Регіональне відділення ПФУ звернулося до суду, який прийняв рішення про стягнення з підприємства заборгованості за погашення пільгових пенсій за списком № 2. Чи повинно підприємство збільшити свої доходи на суму заборгованості з пільгових пенсій згідно з нормами Податкового кодексу України?

РІШЕННЯ

Ні, не повинно.

Пунктом 5 підрозділу 4 Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК) та пунктом 159.1 ПК встановлено порядок врегулювання безнадійної та сумнівної заборгованості для платників податку на прибуток — продавців та покупців товарів (робіт, послуг), у т. ч. за рішенням суду.

При цьому вимоги ПК не поширюються на заборгованість підприємства, що виникла у зв’язку із затримкою перерахування пільгових пенсій до Пенсійного фонду. Тому за наявності рішення суду про стягнення боргу підприємство не повинно збільшувати доходи на несплачену регіональному відділенню Пенсійного фонду суму пільгових пенсій.

За несплату суми боргу у встановлені строки підприємство несе відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV та Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах