Головбух

Податковий облік експорту товарів та оформлення цієї операції на митниці

  • 1 грудня 2014
  • 25

ПРОБЛЕМА

Як відобразити в податковому обліку операцію щодо експорту товарів?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 137.1 Податкового кодексу України (ПК) дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Тобто дата відвантаження товару покупцеві є датою відображення відповідного доходу у складі податкових доходів, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Тобто платник податку визначає доходи за методом нарахувань, а момент оплати за відвантажені товари (надані послуги, виконані роботи) вже не впливатиме на податкові зобов’язання. А сума попередньої оплати та авансів, отримана в рахунок оплати товарів, виконаних робіт, наданих послуг, не враховується для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Відповідно до підпункту «а» підпункту 195.1.1 ПК операції щодо експорту товарів підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою. Але необхідно пам’ятати, що товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному КМУ, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Відповідно до статті 4 МК деклрація митної вартості може бути оформлена декларантом або його уповноваженою особою. З’ясуємо, хто підпадає під визначення уповноваженої особи. Уповноважена особа (представник) — особа, яка на підставі договору або належно оформленого доручення, виданого декларантом, наділена правом вчиняти дії, пов’язані з проведенням митних формальностей, щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта. Тобто перелічені особи можуть заповнювати митну декларацію. І тільки у такому випадку підприємство-експортер має право на застосування нульової ставки ПДВ.

Митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа (далі — Митна декларація) повинна бути заповнена відповідно до порядку, який затверджено наказом Мінфіну «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа» від 30.05.2012 № 651.

Згідно з постановою КМУ «Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій» від 21.05.2012 № 450 Митна декларація для декларування товарів (крім тих, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), що переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), заповнюється на:

товари, митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 150 євро;

товари, які підлягають державному експортному контролю та поміщення яких через митний кордон України згідно із законодавством потребує надання відповідного дозволу чи висновку;

товари, які ввозяться на митну територію України і підлягають державній реєстрації відповідно до законодавства;

товари, які поміщуються в митні режими митного складу, вільної митної зони, безмитної торгівлі та після перебування у таких митних режимах поміщуються в інші митні режими.

Митна декларація заповнюється з використанням форми МД-2, до якої у разі потреби можуть додаватися доповнення форми МД-6 та додаткові аркуші форми МД-3 або специфікація форми МД-8.

В одній митній декларації на бланку єдиного адміністративного документа може бути задекларовано не більш як 999 товарів.

Додаткові аркуші форми МД-3, доповнення форми МД-6 та специфікації форми МД-8 у разі їх застосування є невід’ємною частиною митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа форми МД-2.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл