Відображення у бухгалтерському та податковому обліку доставки додатків до журналу

33

ПРОБЛЕМА

Видання випускає журнал для передплатників раз на місяць. До окремих номерів друкується додаток, який надається передплатникам безкоштовно. Як відобразити в обліку безкоштовну передачу додатків до журналу?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 14.1.202 Податкового кодексу України (ПК) безоплатна передача товарів є продажем товарів.

Таким чином, платник податку зобов’язаний відобразити дохід у податковому обліку. Для визначення бази оподаткування податком на прибуток при безоплатній передачі додатків до журналу передплатникам слід застосовувати звичайні ціни, визначені відповідно до підпункту 39.3.1 ПК (пп. 135.5.4 ПК).

Крім того, собівартість товарів, переданих безоплатно, враховується у складі податкових витрат платника податку на прибуток одночасно з визнанням доходу (пп. 138.4 ПК).

Оскільки операції з безоплатної передачі товарів прирівнюються до постачання, такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 14.1.191 та п. 185.1 ПК).

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (п. 188.1 ПК).

Зверніть увагу! Звичайні ціни при визначенні бази оподаткування ПДВ застосовуються лише у разі здійснення контрольованих операцій (188.1 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль