Головбух

Коригування завищення обсягу робіт за актом у податковому обліку

  • 1 грудня 2014
  • 306

ПРОБЛЕМА

При перевірці КРУ було виявлено завищення обсягу робіт за актом виконаних робіт. Чи може підприємство зробити коригування податкових зобов'язань з ПДВ й доходу за умови повного повернення коштів на розрахунковий рахунок замовника або за згодою сторін про взаємозалік? Згідно з актом КРУ було відображено погашення завищеного об'єму шляхом взаємозаліку, оскільки перед замовником є дебетова заборгованість.

РІШЕННЯ

У цьому випадку відповідно до пункту 187.7 Податкового кодексу України (ПК) датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у разі постачання робіт з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку. Тому й коригування податкових зобов'язань з ПДВ необхідно здійснювати лише у тому випадку, якщо вартість виконаних робіт була сплачена замовником або зарахована в рахунок заборгованості перед відповідним бюджетом з податків. Сума отриманої оплати була врахована в попередніх податкових періодах при обчисленні податкових зобов'язань з ПДВ. На підставі акта КРУ підприємству — виконавцеві робіт необхідно:

провести перерахунок об'єму виконаних робіт, скласти відповідний документ (довідка, акт коригування), підписаний і виконавцем, і замовником;

згідно з підпунктом 192.1.1 ПК провести перерахунок податкових зобов'язань з ПДВ й надіслати замовникові розрахунок відкоригованого значення податку.

Порядок обчислення податку на прибуток, у т. ч. й формування доходів, які враховуються при визначення об'єкта оподаткування, також регулюються ПК. Відповідно до пункту 137.1 ПК датою збільшення доходу від виконання робіт є дата складення акта, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг. Зауважте, для таких операцій діє загальний «метод нарахування». Отже, необхідно зробити коригування — зменшити дохід для цілей оподаткування прибутку, незалежно від того здійснено оплату замовником або ні. Основа для коригування — пункт 140.2 ПК.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл