Як оподатковуються отримані бонуси від постачальника

37

ПРОБЛЕМА

Підприємство-постачальник у якості бонусу безоплатно надав матеріали (проведено окремою накладною). Які наслідки виникають у податковому обліку при здійсненні такої операції у підприємства-покупця?

РІШЕННЯ

По-перше, згідно з підпунктом 135.5.4 Податкового кодексу України(ПК) вартість товарів, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, повинна бути визначена на рівні не нижче звичайної ціни. По-друге, суми безоплатно отриманих товарів вважаються доходами на дату фактичного отримання платником податку товарів (п. 137.10 ПК).

Що стосується оподаткування бонусів ПДВ, то оскільки бонуси відносяться до маркетингових послуг, вони мають оподатковуватися за аналогією до наданих маркетингових послуг. Так, відповідно до пункту 185.1 ПК, об’єктом оподаткування податком на додану вартість є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Місцем постачання послуг відповідно до пункту 186.4 ПК є місце реєстрації постачальника. Отже, маркетингові послуги (отримані бонуси), які надаються підприємством — резидентом України, як резидентам, так і нерезидентам оподатковуються ПДВ за загальною ставкою (20%).

Таким чином, на суму отриманих бонусів від постачальника у підприємства виникає податкове зобов’язання з ПДВ. Дата виникнення податкових зобов’язань буде визначатися згідно з пунктом 187.1 ПК:

1) за датою зарахування бонусів на баланс підприємства;

2) за датою оформлення документа, що підтверджує факт надання маркетингових послуг (нарахування бонусів).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль