text
Головбух

Бюджетна дотація підприємству на компенсацію збитків за пільговий проїзд: чи виникає дохід

  • 1 грудня 2014
  • 37

ПРОБЛЕМА

Автотранспортне підприємство, що здійснює пасажирські перевезення, одержує з бюджету дотацію на компенсацію збитків за пільговий проїзд окремих категорій населення міським і приміським автотранспортом. Чи включається до складу доходу підприємства у податковому обліку сума дотації, одержаної з бюджету?

РІШЕННЯ

Так, включається до складу інших доходів.

Для державного регулювання цін на автотранспорті бюджетом передбачаються відповідні суми видатків для компенсації збитків цим підприємствам. У пункті 1.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333, зазначено, що під субсидіями розуміють всі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також видатки, пов’язані з відшкодуванням збитків державних підприємств.

Тобто, це є фінансова підтримка з боку державних органів відповідних видів діяльності підприємств, внаслідок чого суб’єкт господарювання отримує пільгу з такого виду діяльності. За бюджетною класифікацією субсидії автотранспортним підприємствам відносяться до поточних трансфертів підприємств і обліковуються за кодом економічної класифікації 1310. За цим кодом одержувачі бюджетних коштів здійснюють тільки поточні видатки для компенсації витрат підприємства. Такі державні субсидії мають регулярний характер і не підлягають поверненню державі. Внаслідок одержаних державних субсидій послуги з перевезення автотранспортних підприємств підлягають пільгуванню. Суми субсидій, одержані автотранспортним підприємством з бюджету для цілей державного регулювання цін на автоперевезення, формують загальний дохід з інших джерел, тобто дохід від позареалізаційних операцій.

Згідно з підпунктом 135.5.10 Податкового кодексу України суми дотацій, субсидій, капітальних інвестицій із фондів загальнообов’язкового державного страхування або бюджетів, отримані платником податку, включаються до складу інших доходів.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл