Бюджетна дотація підприємству на компенсацію збитків за пільговий проїзд: чи виникає дохід

37

ПРОБЛЕМА

Автотранспортне підприємство, що здійснює пасажирські перевезення, одержує з бюджету дотацію на компенсацію збитків за пільговий проїзд окремих категорій населення міським і приміським автотранспортом. Чи включається до складу доходу підприємства у податковому обліку сума дотації, одержаної з бюджету?

РІШЕННЯ

Так, включається до складу інших доходів.

Для державного регулювання цін на автотранспорті бюджетом передбачаються відповідні суми видатків для компенсації збитків цим підприємствам. У пункті 1.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333, зазначено, що під субсидіями розуміють всі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також видатки, пов’язані з відшкодуванням збитків державних підприємств.

Тобто, це є фінансова підтримка з боку державних органів відповідних видів діяльності підприємств, внаслідок чого суб’єкт господарювання отримує пільгу з такого виду діяльності. За бюджетною класифікацією субсидії автотранспортним підприємствам відносяться до поточних трансфертів підприємств і обліковуються за кодом економічної класифікації 1310. За цим кодом одержувачі бюджетних коштів здійснюють тільки поточні видатки для компенсації витрат підприємства. Такі державні субсидії мають регулярний характер і не підлягають поверненню державі. Внаслідок одержаних державних субсидій послуги з перевезення автотранспортних підприємств підлягають пільгуванню. Суми субсидій, одержані автотранспортним підприємством з бюджету для цілей державного регулювання цін на автоперевезення, формують загальний дохід з інших джерел, тобто дохід від позареалізаційних операцій.

Згідно з підпунктом 135.5.10 Податкового кодексу України суми дотацій, субсидій, капітальних інвестицій із фондів загальнообов’язкового державного страхування або бюджетів, отримані платником податку, включаються до складу інших доходів.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль