Відображаємо витрати на придбання канцтоварів

108

ПРОБЛЕМА

Підприємство для власних потреб придбало канцтовари: конверти, календарі, авторучки, буклети, пакети, блокноти. Чи можна віднести затрати на придбання канцтоварів до податкових витрат? Якщо так, то до яких саме видів витрат?

РІШЕННЯ

Нагадаємо, що існують два ключові критерії для віднесення витрат до податкових:

  • господарський характер витрат (пп. 14.1.27, пп. 14.1.36 Податкового кодексу України; ПК);

  • документальне підтвердження понесених затрат (п. 138.2 ПК).

Відповідно документально підтверджені затрати на придбання канцтоварів для здійснення господарської діяльності підприємства включають до податкових витрат. Вид витрат, дата їх визнання та відображення в Декларації з податку на прибуток залежить від напряму використання канцтоварів. Це можуть бути витрати, що формують собівартість продукції, або інші витрати (адміністративні чи ін.) (п. 138.4, п. 138.5, п. 138.10 ПК).

Переважно канцтовари застосовує адміністративний персонал для виконання своїх функцій. У такому випадку ці витрати включають до адміністративних (пп. «б» пп. 138.10.2 ПК). Адміністративні витрати визнають у періоді їх виникнення за правилами бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПК).

Також можливий випадок, коли канцтовари придбали для використання виробничим персоналом. У такому разі ці затрати відносять до витрат, що формують собівартість продукції (товарів) (п. 138.4, п. 138.6 ПК). А останні визнають на дату переходу права власності на товар покупцю (п. 137.1 ПК).

На додаток зауважимо, що витрати на придбання канцтоварів мають можливість потрапити до податкових лише після їх відпуску в експлуатацію. Для його оформлення можна скористатися актом, лімітно-забірною карткою, накладною чи іншим первинним документом.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль