text
Головбух

Благодійна допомога церкві: що з податковими витратами

  • 1 грудня 2014
  • 41

ПРОБЛЕМА

Сума оподатковуваного прибутку за 2013 рік становить 250 000 грн. Чи може підприємство надати церкві благодійну допомогу в розмірі 5% від цієї суми та віднести такі витрати до податкових?

РІШЕННЯ

На жаль, підприємство не може віднести усі 5% благодійної допомоги до складу податкових витрат. Адже на підставі підпункту «а» підпункту 138.10.6 Податкового кодексу України (ПК) до складу податкових може потрапити сума добровільно перерахованих протягом року коштів на користь неприбуткових організацій лише у розмірі 4% оподаткованого прибутку за попередній звітний рік.

Обов’язковою вимогою для віднесення витрат до складу податкових є реєстрація церкви як неприбуткової організації, та внесення її контролюючими органами до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл