Чи визнають витрати на страхування відповідальності перед третіми особами

22

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами. Чи можна включати до податкових витрат підприємства страховий платіж за таким договором страхування?

РІШЕННЯ

Підприємство вправі включити витрати на будь-які види страхування, якщо це пов’язано із провадженням господарської діяльності (пп. 140.1.6 Податкового кодексу України, ПК).

Нагадаємо, що господарська діяльність — це діяльність особи, яка пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу (пп. 14.1.36 ПК). А витрати визнають в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування.

Отож, якщо згадані затрати на страхування відповідальності перед третіми особами пов’язані з провадженням господарської діяльності, то підприємство може включити їх до складу податкових витрат. Зокрема, це може бути страхування фінансових, кредитних та інших ризиків.

Зауважимо, що податківці часто притримуються фіскальної позиції у ситуації з визнанням страхових витрат. Для прикладу, у листі ДПС від 30.10.2012 № 4178/0/51-12/15-1416 вони висловлюються проти податкових витрат на страхування експертних висновків з питань промислової безпеки та охорони праці.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль