Головбух

Оподатковуємо вартість бланка ветеринарного свідоцтва

  • 1 грудня 2014
  • 82

ПРОБЛЕМА

Для здійснення оптової торгівлі м’яса та м’ясних продуктів підприємство отримує від держветслужби ветеринарні свідоцтва на кожну партію відвантаженої продукції. Ветеринарні послуги підприємство оплачує держветслужбі згідно з актом наданих послуг (з ПДВ), а за бланк свідоцтва (без ПДВ) — у держбюджет.

Чи можна відносити до складу податкових витрати на оплату бланка ветеринарного свідоцтва на підставі платіжного доручення?

Яким чином зафіксувати факт компенсації вартості цього бланка покупцями у видаткових накладних? Чи обкладається ПДВ вартість бланка, включеного до продажної вартості продукції? Як відобразити ці операції в обліку?

РІШЕННЯ

Ветеринарне свідоцтво відноситься до дозвільних документів згідно зі статтею 2 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV.

Питання видачі ветеринарного свідоцтва урегульовано Законом України «Про ветеринарну медицину» від 25.06.1992 № 2498-XII, Правилами заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, затвердженими наказом Мінагрополітики від 01.08.2014 № 288.

Ветеринарне свідоцтво є разовим документом. Воно видається державним інспектором ветеринарної медицини та підтверджує ветеринарно-санітарний стан продуктів тваринного походження.

Видача ветеринарного свідоцтва відноситься до платних адміністративних послуг. Вони надаються Державною ветеринарною та фітосанітарною службою згідно з Переліком, затвердженим постановою КМУ від 09.06.2011 № 641.

Порядок формування тарифів на ветеринарні послуги, що надаються державними установами ветеринарної медицини, затверджено постановою КМУ від 04.11.2009 № 1167 (далі — Постанова № 1167).

При цьому формування тарифів на ветеринарні послуги з оформлення та видачі на платній основі ветеринарних документів здійснюється з урахуванням вартості бланків ветеринарних свідоцтв (п. 11 Постанови № 1167).

Комментарий

Враховуючи зазначене, вартість бланка ветеринарного свідоцтва повинна включатись до загальної вартості ветеринарних послуг.

Водночас підставою для віднесення сум до податкових витрат є підтвердні первинні документи (п. 138.2 Податкового кодексу України; ПК). Платіжне доручення відноситься до первинних документів. Тому витрати на оплату бланка ветеринарного свідоцтва підприємство може віднести до складу податкових витрат на підставі платіжного доручення. Але за умови, що вартість бланка не включено до загальної вартості ветеринарних послуг в акті наданих послуг.

В обліку підприємства-продавця вартість бланка слід віднести до витрат на збут (пп. «з» пп. 138.10.3 ПК, п. 19 П(С)БО 16 «Витрати»).

Формування ціни продажу здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про ціни та ціноутворення» від 21.06.2012 № 5007-VI, Цивільного кодексу України.

Важно

Якщо на товари не запроваджено державні регульовані ціни, то в договорі купівлі-продажу встановлюються вільні ціни за згодою сторін.

При формуванні ціни слід пам’ятати, що комерційна господарська діяльність здійснюється з метою одержання прибутку (ст. 3 Господарського кодексу України).

Тому при встановленні продажної ціни підприємство повинно врахувати відшкодування всіх витрат, пов’язаних з придбанням (виробництвом) товарів, їх зберіганням, збутом тощо, та отримання прибутку.

Отже, вартість бланка ветеринарного свідоцтва включається до продажної вартості продукції та підлягає оподаткуванню ПДВ у складі ціни продажу на загальних підставах (п. 188.1 ПК).

В обліку підприємства-продавця дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар (п. 137.1 ПК, п. 8 П(С)БО 15 «Дохід»). Одночасно продавець відображає собівартість реалізованих товарів у складі витрат (п. 138.4 ПК, п. 11 П(С)БО 16).

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Придбання торгового патенту підприємством, що здійснює оптову торгівлю

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл