Компенсація витрат за послуги, надані перевізником-єдиноподатником

29

ПРОБЛЕМА

Працівник у відрядженні скористався послугами з пасажирських перевезень підприємця на єдиному податку. До авансового звіту додав проїзний квиток і копії виписки з Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців та витягу з Реєстру платру платників єдиного податку. Чи відноситься до витрат у податковому обліку компенсація такого проїзду працівникові? Якщо ні — чи утримувати з цієї суми ПДФО? Чи включаються такі виплати до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ та з яким кодом?

РІШЕННЯ

Підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК) передбачено, що витрати на проїзд під час відрядження працівника враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток. При цьому ПК з 01.01.2012 не містить обмежень щодо включення до складу витрат тих витрат на проїзд під час відрядження, які були понесені у зв’язку з придбанням послуг у єдиноподатника.

Таким чином, компенсація вартості проїзду працівника під час відрядження відноситься до складу витрат підприємства. Підставою для відшкодування витрат на проїзд із каси підприємства є авансовий звіт працівника з доданими до нього проїзними квитками (пп. 140.1.7 ПК). При цьому працівникові не слід вимагати від перевізника копії виписки з Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців та витягу з Реєстру платру платників єдиного податку.

Відповідна компенсація не оподатковується ПДФО та не включається до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль