Головбух

Компенсація витрат за послуги, надані перевізником-єдиноподатником

  • 1 грудня 2014
  • 29

ПРОБЛЕМА

Працівник у відрядженні скористався послугами з пасажирських перевезень підприємця на єдиному податку. До авансового звіту додав проїзний квиток і копії виписки з Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців та витягу з Реєстру платру платників єдиного податку. Чи відноситься до витрат у податковому обліку компенсація такого проїзду працівникові? Якщо ні — чи утримувати з цієї суми ПДФО? Чи включаються такі виплати до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ та з яким кодом?

РІШЕННЯ

Підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК) передбачено, що витрати на проїзд під час відрядження працівника враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток. При цьому ПК з 01.01.2012 не містить обмежень щодо включення до складу витрат тих витрат на проїзд під час відрядження, які були понесені у зв’язку з придбанням послуг у єдиноподатника.

Таким чином, компенсація вартості проїзду працівника під час відрядження відноситься до складу витрат підприємства. Підставою для відшкодування витрат на проїзд із каси підприємства є авансовий звіт працівника з доданими до нього проїзними квитками (пп. 140.1.7 ПК). При цьому працівникові не слід вимагати від перевізника копії виписки з Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців та витягу з Реєстру платру платників єдиного податку.

Відповідна компенсація не оподатковується ПДФО та не включається до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл