Користуємось програмою материнського підприємства – нерезидента: чи є витрати

18

ПРОБЛЕМА

Нерезидент використовує у своїй діяльності програмний продукт, створений за індивідуальним замовленням, та надає за плату у користування кілька робочих місць цієї програми своєму дочірньому підприємству — резиденту. Чи може резидент віднести до складу податкових витрат плату за користування такою програмою?

РІШЕННЯ

Так, може. Однак з урахуванням певних обмежень.

Винагорода за користування комп’ютерною програмою — це роялті.

Витрати з нарахування роялті, які:

  • можуть бути безпосередньо віднесені на конкретний об’єкт витрат, враховуються у складі собівартості виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Якщо нерезидент має офшорний статус, до податкових витрат дозволяється відносити лише 85% роялті, нарахованих на користь цього нерезидента (п. 161.2 Податкового кодексу України; ПК);

  • не можуть бути віднесені на собівартість товарів, робіт, послуг, включаються до інших витрат у вигляді витрат подвійного призначення. У цьому випадку діють обмеження, передбачені пунктом 1 частини 2 підпункту 140.1.2 ПК.

Крім того, материнське та дочірнє підприємство є пов’язаними особами (пп. 14.1.159 ПК), а це означає ймовірність застосування правил трансфертного ціноутворення. Якщо річна сума господарських операцій з придбання товарів, робіт, послуг між ними дорівнює або перевищує 50 млн. грн. (без ПДВ), такі операції вважаються контрольованими (пп. 39.2.1.4 ПК). Ціна в контрольованих операцій визначається за методами, встановленими пунктом 39.3 ПК.

Внимание

Детальніше про податковий облік роялті читайте в консультації «Роялті нерезидентам: формуємо податкові витрати».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль