Головбух

Витрати на дотримання санітарних норм в податковому обліку

  • 1 грудня 2014
  • 15

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається виробництвом пакетів для запікання харчових продуктів. Атестованих робочих місць зі шкідливими і небезпечними умовами праці немає. Після перевірки СЕС підприємству вказали на необхідність використовувати на виробництві санодягу, головних уборів тощо, з метою захисту від впливу людини на продукцію. Чи можна такі витрати віднести до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Так, вважаємо, що такі витрати потраплять до складу податкових. Проте до витрат на охорону праці вони не потраплять.

До податкових відносять витрати на забезпечення працівників спецодягом, взуттям, спеціальним (форменим) одягом, за переліком, що встановлюється КМУ, та/або галузевими нормами безплатної видачі працівникам спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту (пп. 140.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Разом із тим під спецодягом розуміють засіб індивідуального захисту працівників від шкідливого впливу виробничих факторів.

У свою чергу під засобом індивідуального захисту розуміють спорядження, що призначається для носіння користувачем та/або забезпечення його захисту від однієї або кількох видів небезпеки для життя чи здоров’я (п. 1 Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою КМУ від 27.08.2008 № 761).

Як бачимо, у розумінні підпункту 140.1.1 ПК до витрат слід відносити вартість спецодягу, який захищає працівника від шкідливих факторів виробництва. У вашому ж випадку спецодяг захищає продукцію від впливу людини. Тому на підставі даної норми включати витрати до податкових ризиковано.

Але вважаємо, що такі витрати мають знайти своє місце в податковому житті підприємства. Адже вони напряму пов’язані зі здійсненням господарської діяльності (про що додатково свідчитиме і акт перевірки працівників СЕС). До того ж прямого обмеження щодо їх віднесення до складу податкових витрат Податковий кодекс не містить.

Тому вважаємо можливим віднесення вартості придбаного санодягу та головних уборів з метою захисту від впливу людини на продукцію до податкових витрат на підставі підпункту 138.12.2 ПК. Проте тільки за належного документального оформлення таких витрат.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл