Витрати на дотримання санітарних норм в податковому обліку

15

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається виробництвом пакетів для запікання харчових продуктів. Атестованих робочих місць зі шкідливими і небезпечними умовами праці немає. Після перевірки СЕС підприємству вказали на необхідність використовувати на виробництві санодягу, головних уборів тощо, з метою захисту від впливу людини на продукцію. Чи можна такі витрати віднести до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Так, вважаємо, що такі витрати потраплять до складу податкових. Проте до витрат на охорону праці вони не потраплять.

До податкових відносять витрати на забезпечення працівників спецодягом, взуттям, спеціальним (форменим) одягом, за переліком, що встановлюється КМУ, та/або галузевими нормами безплатної видачі працівникам спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту (пп. 140.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Разом із тим під спецодягом розуміють засіб індивідуального захисту працівників від шкідливого впливу виробничих факторів.

У свою чергу під засобом індивідуального захисту розуміють спорядження, що призначається для носіння користувачем та/або забезпечення його захисту від однієї або кількох видів небезпеки для життя чи здоров’я (п. 1 Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою КМУ від 27.08.2008 № 761).

Як бачимо, у розумінні підпункту 140.1.1 ПК до витрат слід відносити вартість спецодягу, який захищає працівника від шкідливих факторів виробництва. У вашому ж випадку спецодяг захищає продукцію від впливу людини. Тому на підставі даної норми включати витрати до податкових ризиковано.

Але вважаємо, що такі витрати мають знайти своє місце в податковому житті підприємства. Адже вони напряму пов’язані зі здійсненням господарської діяльності (про що додатково свідчитиме і акт перевірки працівників СЕС). До того ж прямого обмеження щодо їх віднесення до складу податкових витрат Податковий кодекс не містить.

Тому вважаємо можливим віднесення вартості придбаного санодягу та головних уборів з метою захисту від впливу людини на продукцію до податкових витрат на підставі підпункту 138.12.2 ПК. Проте тільки за належного документального оформлення таких витрат.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль