text
Головбух

Витрати на страхування цивільної відповідальності

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Чи підлягають включенню до складу податкових витрат підприємства витрати на страхування цивільної відповідальності директорів підприємства згідно з договорами страхування?

РІШЕННЯ

Відповідь на це питання залежить від певних умов, встановлених Податковим кодексом України (ПК).

Не всі витрати, пов’язані зі страхуванням, дозволяється включати до складу податкових витрат. Так, згідно з пунктом 140.1.6 ПК при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток враховуються витрати подвійного призначення, зокрема будь-які витрати зі страхування:

  • цивільної відповідальності, пов’язаної з експлуатацією транспортних засобів, що перебувають у складі основних засобів платника податку;

  • майна платника податку;

  • об’єкта фінансового або оперативного лізингу за умови, якщо це передбачено договором;

  • інших ризиків платника податку, пов’язаних із провадженням ним господарської діяльності. У такому разі до податкових витрат дозволяється включати суму в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору.

Внимание

До складу податкових витрат не дозволяється відносити витрати на страхування життя, здоров’я або інших ризиків, пов’язаних з діяльністю фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, обов’язковість якого не передбачена законодавством, або будь-яких витрат із страхування сторонніх фізичних чи юридичних осіб.

З огляду на зазначене, якщо йдеться про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, то до податкових витрат підприємства в обов’язковому порядку включаються витрати на страхування транспортних засобів, які перебувають у складі основних засобів підприємства.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Визнання витрат на підставі страхового поліса»

Якщо власником транспортного засобу є директор цього підприємства, який передав цей транспортний засіб підприємству в оренду, до податкових витрат підприємство може віднести витрати на страхування такого транспортного засобу за таких умов:

  • страхування цивільної відповідальності, пов’язаної з експлуатацією транспортного засобу, покладено згідно з договором оренди на підприємство;

  • такий транспортний засіб використовується у господарській діяльності підприємства.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах