Головбух

Короткострокове страхування життя працівників: податкові наслідки

  • 1 грудня 2014
  • 121

ПРОБЛЕМА

Підприємство застрахувало життя своїх працівників на один рік. Які податкові наслідки для підприємства та працівників?

РІШЕННЯ

Податок на прибуток

Наслідки для підприємства залежатимуть від того, чи обов’язкове таке страхування.

Адже відповідно до підпункту 140.1.6 Податкового кодексу України (ПК) до витрат платника податків не належать витрати зі страхування життя працівників підприємства, обов’язковість якого не передбачена законодавством.

Якщо ж обов’язок страхування передбачено законодавчо, то внески платника податку на обов’язкове страхування життя працівників можна відносити до складу податкових витрат (п. 142.2 ПК). Проте пунктом 11 підрозділу 4 розділу ХХ ПК передбачено, що такі витрати не перевищують 15% зарплати, нарахованої такому працівнику протягом податкового року, на який припадають податкові періоди нарахування витрат. Обмеження діятиме допоки не змінять законодавство про пенсійну реформу (впровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування).

Податок на додану вартість

Відповідно до підпункту 196.1.3 ПК надання послуг зі страхування не є об’єктом оподаткування ПДВ. Тож права на податковий кредит підприємство не матиме.

Податок на доходи фізичних осіб

Сплачені за працівника суми страхових платежів включаються до його місячного оподатковуваного доходу на підставі підпункту 164.2.16 ПК. Причому до такого доходу потрібно застосувати натуральний коефіцієнт (п. 164.5 ПК).

Єдиний соціальний внесок

Витрати в розмірі страхових внесків підприємств на користь працівників, пов’язаних із добровільним страхуванням, вважаються іншими заохочувальними та компенсаційними виплатами і включаються до фонду оплати праці (пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5).

Отже, страхові внески підприємства за договорами страхування життя працівників є базою для нарахування єдиного соціального внеску.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Чи оподатковується ПДФО добровільне страхування працівників, здійснене за рахунок підприємства»

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл