Короткострокове страхування життя працівників: податкові наслідки

60

ПРОБЛЕМА

Підприємство застрахувало життя своїх працівників на один рік. Які податкові наслідки для підприємства та працівників?

РІШЕННЯ

Податок на прибуток

Наслідки для підприємства залежатимуть від того, чи обов’язкове таке страхування.

Адже відповідно до підпункту 140.1.6 Податкового кодексу України (ПК) до витрат платника податків не належать витрати зі страхування життя працівників підприємства, обов’язковість якого не передбачена законодавством.

Якщо ж обов’язок страхування передбачено законодавчо, то внески платника податку на обов’язкове страхування життя працівників можна відносити до складу податкових витрат (п. 142.2 ПК). Проте пунктом 11 підрозділу 4 розділу ХХ ПК передбачено, що такі витрати не перевищують 15% зарплати, нарахованої такому працівнику протягом податкового року, на який припадають податкові періоди нарахування витрат. Обмеження діятиме допоки не змінять законодавство про пенсійну реформу (впровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування).

Податок на додану вартість

Відповідно до підпункту 196.1.3 ПК надання послуг зі страхування не є об’єктом оподаткування ПДВ. Тож права на податковий кредит підприємство не матиме.

Податок на доходи фізичних осіб

Сплачені за працівника суми страхових платежів включаються до його місячного оподатковуваного доходу на підставі підпункту 164.2.16 ПК. Причому до такого доходу потрібно застосувати натуральний коефіцієнт (п. 164.5 ПК).

Єдиний соціальний внесок

Витрати в розмірі страхових внесків підприємств на користь працівників, пов’язаних із добровільним страхуванням, вважаються іншими заохочувальними та компенсаційними виплатами і включаються до фонду оплати праці (пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5).

Отже, страхові внески підприємства за договорами страхування життя працівників є базою для нарахування єдиного соціального внеску.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Чи оподатковується ПДФО добровільне страхування працівників, здійснене за рахунок підприємства»

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль