Головбух

Чи включати до податкових витрат допомогу на оздоровлення

  • 1 грудня 2014
  • 29

ПРОБЛЕМА

Чи може комунальне підприємство включити до податкових витрат суму матеріальної допомоги на оздоровлення, виплачену керівнику згідно з контрактом, укладеним з міським головою? У колективному договорі підприємства така допомога не передбачена.

РІШЕННЯ

До складу податкових витрат платника податку включаються витрати на оплату праці працівників. Зокрема, включають нараховані витрати на оплату основної та додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок у вигляді премій, заохочень (п. 142.1 Податкового кодексу України; ПК).

Матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників, відноситься до інших заохочувальних та компенсаційних виплат (п. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 № 5).

Отже, якщо на комунальному підприємстві систематично, із року в рік, більшості працівників виплачують допомогу на оздоровлення, то її можна віднести до складу податкових витрат. Коли ж її виплачують тільки директору підприємства, то до складу податкових такі витрати не відносять.

При цьому податківці у відповіді, що міститься в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, наголошують про обов’язковість передбачення виплати матеріальної допомоги на оздоровлення у колективному договорі.

Тож із високою долею ймовірності можна стверджувати, що навіть при систематичній виплаті допомоги працівникам, не передбаченої колективним договором, податківці виключатимуть її суми зі складу податкових витрат.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл