Головбух

Чи враховуються у річній декларації збитки за операціями з давальницькою сировиною

  • 1 грудня 2014
  • 29

ПРОБЛЕМА

Операція з надання послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту в червні 2013 року була для підприємства збитковою. Чи враховуються у річній декларації з податку на прибуток такі збитки? У якому розмірі визнати податкові доходи та витрати з метою оподаткування цієї операції податком на прибуток у річній декларації за 2013 рік?

РІШЕННЯ

Ні, не враховуються.

Для цілей оподаткування податком на прибуток використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Базовим податковим (звітним) періодом є календарний квартал або календарний рік для платників податків, визначених у пункті 57.1 ПК (п. 152.9 Податкового кодексу України; ПК).

Незважаючи на те, що підприємство подає декларацію з податку на прибуток раз на рік, збитки за операціями з давальницькою сировиною, отримані в червні 2013 року, не враховуються ним наростаючим підсумком у річній декларації.

Нагадаємо, що до 01.09.2013 збитки від здійснення таких операцій не відносились до податкових витрат. Згідно з підпунктом 153.2.6 ПК податкові витрати, понесені за операціями з давальницькою сировиною, визнавались в розмірі, що не перевищувала доходи, отримані від здійснення таких операцій.

Тобто в податковому обліку результат за операціями з давальницькою сировиною за період дії підпункту 153.2.6 ПК мав визначатись підприємством за кожною операцією окремо.

При цьому витрати, понесені за операціями з давальницькою сировиною, мали охоплювати всі витрати, що підлягають урахуванню в податковому обліку у зв’язку зі здійсненням відповідної операції та передбачені статтею 138 ПК. Ці витрати сукупно не можуть перевищувати доходів від здійснення такої операції. Перевищення податкових витрат над сумою доходу не підлягає відображенню в податковому обліку з податку на прибуток.

Внимание

Підтвердженням цьому слугують лист МДЗ від 17.07.2013 № 7057/6/99-99-19-03-02-1513 та інформаційний лист ВАСУ від 10.10.2013 № 1386/12/13-13.

Отже, збитки, отримані підприємством в червні 2013 року від надання послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту, не відображаються у річній декларації з податку на прибуток.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл