Чи враховуються у річній декларації збитки за операціями з давальницькою сировиною

28

ПРОБЛЕМА

Операція з надання послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту в червні 2013 року була для підприємства збитковою. Чи враховуються у річній декларації з податку на прибуток такі збитки? У якому розмірі визнати податкові доходи та витрати з метою оподаткування цієї операції податком на прибуток у річній декларації за 2013 рік?

РІШЕННЯ

Ні, не враховуються.

Для цілей оподаткування податком на прибуток використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Базовим податковим (звітним) періодом є календарний квартал або календарний рік для платників податків, визначених у пункті 57.1 ПК (п. 152.9 Податкового кодексу України; ПК).

Незважаючи на те, що підприємство подає декларацію з податку на прибуток раз на рік, збитки за операціями з давальницькою сировиною, отримані в червні 2013 року, не враховуються ним наростаючим підсумком у річній декларації.

Нагадаємо, що до 01.09.2013 збитки від здійснення таких операцій не відносились до податкових витрат. Згідно з підпунктом 153.2.6 ПК податкові витрати, понесені за операціями з давальницькою сировиною, визнавались в розмірі, що не перевищувала доходи, отримані від здійснення таких операцій.

Тобто в податковому обліку результат за операціями з давальницькою сировиною за період дії підпункту 153.2.6 ПК мав визначатись підприємством за кожною операцією окремо.

При цьому витрати, понесені за операціями з давальницькою сировиною, мали охоплювати всі витрати, що підлягають урахуванню в податковому обліку у зв’язку зі здійсненням відповідної операції та передбачені статтею 138 ПК. Ці витрати сукупно не можуть перевищувати доходів від здійснення такої операції. Перевищення податкових витрат над сумою доходу не підлягає відображенню в податковому обліку з податку на прибуток.

Внимание

Підтвердженням цьому слугують лист МДЗ від 17.07.2013 № 7057/6/99-99-19-03-02-1513 та інформаційний лист ВАСУ від 10.10.2013 № 1386/12/13-13.

Отже, збитки, отримані підприємством в червні 2013 року від надання послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту, не відображаються у річній декларації з податку на прибуток.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль