Чи враховуються у річній декларації збитки за операціями з давальницькою сировиною

29

ПРОБЛЕМА

Операція з надання послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту в червні 2013 року була для підприємства збитковою. Чи враховуються у річній декларації з податку на прибуток такі збитки? У якому розмірі визнати податкові доходи та витрати з метою оподаткування цієї операції податком на прибуток у річній декларації за 2013 рік?

РІШЕННЯ

Ні, не враховуються.

Для цілей оподаткування податком на прибуток використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Базовим податковим (звітним) періодом є календарний квартал або календарний рік для платників податків, визначених у пункті 57.1 ПК (п. 152.9 Податкового кодексу України; ПК).

Незважаючи на те, що підприємство подає декларацію з податку на прибуток раз на рік, збитки за операціями з давальницькою сировиною, отримані в червні 2013 року, не враховуються ним наростаючим підсумком у річній декларації.

Нагадаємо, що до 01.09.2013 збитки від здійснення таких операцій не відносились до податкових витрат. Згідно з підпунктом 153.2.6 ПК податкові витрати, понесені за операціями з давальницькою сировиною, визнавались в розмірі, що не перевищувала доходи, отримані від здійснення таких операцій.

Тобто в податковому обліку результат за операціями з давальницькою сировиною за період дії підпункту 153.2.6 ПК мав визначатись підприємством за кожною операцією окремо.

При цьому витрати, понесені за операціями з давальницькою сировиною, мали охоплювати всі витрати, що підлягають урахуванню в податковому обліку у зв’язку зі здійсненням відповідної операції та передбачені статтею 138 ПК. Ці витрати сукупно не можуть перевищувати доходів від здійснення такої операції. Перевищення податкових витрат над сумою доходу не підлягає відображенню в податковому обліку з податку на прибуток.

Внимание

Підтвердженням цьому слугують лист МДЗ від 17.07.2013 № 7057/6/99-99-19-03-02-1513 та інформаційний лист ВАСУ від 10.10.2013 № 1386/12/13-13.

Отже, збитки, отримані підприємством в червні 2013 року від надання послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту, не відображаються у річній декларації з податку на прибуток.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль