Визначаємо податкові витрати в операціях з давальницькою сировиною з пов’язаною особою — нерезидентом

32

ПРОБЛЕМА

Підприємство надає послуги з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту. В якому розмірі визнаються податкові витрати з метою оподаткування податком на прибуток в річній декларації за 2013 рік, якщо, починаючи з серпня, підприємство працювало збитково, а в цілому за рік отримало прибуток?

РІШЕННЯ

До 01.09.2013 розмір податкових витрат, понесених платником податку на прибуток в результаті здійснення операцій з пов’язаними особами або з давальницькою сировиною, визначався згідно з вимогами підпункту 153.2.6 Податкового кодексу України (ПК). Податкові витрати визнавались у розмірі, що не перевищував податкові доходи, отримані від здійснення таких операцій.

Тобто при наданні послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту до 01.09.2013 збитки від здійснення таких операцій не відносились до податкових витрат.

Внимание

Після 01.09.2013 зазначені вимоги не діють. Підпункт 153.2.6 ПК вилучено взагалі, а пункт 153.2 ПК викладено в новій редакції.

Тепер цим пунктом встановлено правила оподаткування контрольованих операцій. Такі операції оподатковуються у порядку, передбаченому статтею 39 ПК.

Звертаємо увагу, що будь-які господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — нерезидентами, вважаються контрольованими операціями (пп. 39.2.1.1 ПК).

Але при цьому враховуються обмеження, встановлені підпунктами 39.2.1.2–39.2.1.4 ПК. Зокрема, такі господарські операції визнаються контрольованими за умови, що загальна сума таких операцій платника податків з контрагентом дорівнює або перевищує 50 млн. грн. (без ПДВ) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 ПК).

При здійсненні контрольованих операцій головною умовою при оподаткуванні є застосування звичайних цін. Методи визначення ціни у контрольованих операціях встановлені пунктом 39.3 ПК.

При цьому обмежень, подібних тим, що застосовувались до 01.09.2013 згідно з підпунктом 153.2.6 ПК, стаття 39 ПК не містить.

Враховуючи зазначене, збитки, отримані від надання послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту до 01.09.2013, не враховуються у складі податкових витрат. Після 01.09.2013 до складу податкових включаються всі витрати, понесені платником податку на прибуток в результаті здійснення таких операцій. У разі визнання їх контрольованими слід врахувати вимоги статті 39 ПК щодо застосування звичайних цін.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль