Визначаємо податкові витрати в операціях з давальницькою сировиною з пов’язаною особою — нерезидентом

34

ПРОБЛЕМА

Підприємство надає послуги з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту. В якому розмірі визнаються податкові витрати з метою оподаткування податком на прибуток в річній декларації за 2013 рік, якщо, починаючи з серпня, підприємство працювало збитково, а в цілому за рік отримало прибуток?

РІШЕННЯ

До 01.09.2013 розмір податкових витрат, понесених платником податку на прибуток в результаті здійснення операцій з пов’язаними особами або з давальницькою сировиною, визначався згідно з вимогами підпункту 153.2.6 Податкового кодексу України (ПК). Податкові витрати визнавались у розмірі, що не перевищував податкові доходи, отримані від здійснення таких операцій.

Тобто при наданні послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту до 01.09.2013 збитки від здійснення таких операцій не відносились до податкових витрат.

Внимание

Після 01.09.2013 зазначені вимоги не діють. Підпункт 153.2.6 ПК вилучено взагалі, а пункт 153.2 ПК викладено в новій редакції.

Тепер цим пунктом встановлено правила оподаткування контрольованих операцій. Такі операції оподатковуються у порядку, передбаченому статтею 39 ПК.

Звертаємо увагу, що будь-які господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — нерезидентами, вважаються контрольованими операціями (пп. 39.2.1.1 ПК).

Але при цьому враховуються обмеження, встановлені підпунктами 39.2.1.2–39.2.1.4 ПК. Зокрема, такі господарські операції визнаються контрольованими за умови, що загальна сума таких операцій платника податків з контрагентом дорівнює або перевищує 50 млн. грн. (без ПДВ) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 ПК).

При здійсненні контрольованих операцій головною умовою при оподаткуванні є застосування звичайних цін. Методи визначення ціни у контрольованих операціях встановлені пунктом 39.3 ПК.

При цьому обмежень, подібних тим, що застосовувались до 01.09.2013 згідно з підпунктом 153.2.6 ПК, стаття 39 ПК не містить.

Враховуючи зазначене, збитки, отримані від надання послуг з переробки давальницької сировини пов’язаній особі — нерезиденту до 01.09.2013, не враховуються у складі податкових витрат. Після 01.09.2013 до складу податкових включаються всі витрати, понесені платником податку на прибуток в результаті здійснення таких операцій. У разі визнання їх контрольованими слід врахувати вимоги статті 39 ПК щодо застосування звичайних цін.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль