text
Головбух

Чи відносяться до податкових витрат витрати на утилізацію виробничих відходів

  • 1 грудня 2014
  • 33

ПРОБЛЕМА

Чи відносяться витрати на утилізацію відходів від виробничої діяльності до податкових витрат?

РІШЕННЯ

Діяльність, пов'язана із збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище регулюється Законом України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР.

Згідно із абзацом «є» підпункту 138.10.6 Податкового кодексу України (ПК) до складу інших витрат, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включаються витрати на самостійне зберігання, переробку, захоронення або придбання послуг із збирання, зберігання, перевезення, знешкодження, видалення і захоронення відходів від виробничої діяльності платника податку, що надаються сторонніми організаціями, з очищення стічних вод; інші витрати на збереження екологічних систем, які перебувають під негативним впливом господарської діяльності платника податку. У разі виникнення розбіжностей між податковим органом та платником податку стосовно зв'язку проведених витрат на природоохоронні заходи з діяльністю платника податку податковий орган зобов'язаний звернутися до уповноваженого органу, чий експертний висновок є підставою для прийняття рішення податковим органом.

Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПК). У податковій декларації з податку на прибуток, затвердженої наказом МДЗ 30.12.2013 № 872, інші витрати зазначаються у рядку 06.4 ІВ.

Отже, витрати підприємства з утилізації відходів від виробничої діяльності (самостійного зберігання, переробки, захоронення або оплати послуг із зберігання, переробки, захоронення та ліквідації відходів від господарської діяльності сторонніми організаціями) відносяться до податкових витрат підприємства та визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах