text
Головбух

Визначаємо витрати за послугами з проведення випробування та сертифікації запчастин

  • 1 грудня 2014
  • 41

ПРОБЛЕМА

Підприємство здійснює виробництво запасних частин до рухомого залізничного складу. До складу яких витрат воно повинно включити оплату держпідприємствам Укрзалізниці за проведення випробування, сертифікацію готових запасних частин та їх креслення? У якому рядку декларації з податку на прибуток відображаються такі витрати?

РШЕННЯ

Порядок розроблення та поставлення продукції на виробництво для потреб залізничного транспорту встановлено відповідним галузевим стандартом ГСТУ 32.0.08.001-97. Ним передбачено, зокрема, проведення випробувань та приймання дослідних зразків (партій) продукції.

Випробування запасних частин є однією з процедур оцінки відповідності встановленим вимогам. Підтвердженням відповідності є декларація про відповідність або сертифікат відповідності. Це передбачено Законом України «Про підтвердження відповідності» від 17.05.2001 № 2406-III.

Суми витрат, пов’язаних із підтвердженням відповідності продукції встановленим вимогам відповідно до зазначеного вище закону включаються до складу загальновиробничих витрат (пп. «ж» пп. 138.8.5 Податкового кодексу України; ПК).

Крім того, витрати на оплату послуг з креслення запасних частин також прямо пов’язані з виробництвом цих запасних частин.

Зазначені витрати відносяться до собівартості.

Таким чином, оскільки витрати на проведення випробування, сертифікації готових запасних частин та їх креслення прямо пов’язані з виробництвом, такі витрати відносяться до собівартості виготовлених та реалізованих запасних частин (п. 138.8 ПК).

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженій наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872, суми таких витрат відображаються у рядку 05.1 «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл