text
Головбух

Відображення в податковому обліку попередньої оплати

  • 1 грудня 2014
  • 30

ПРОБЛЕМА

Підприємство в ІІІ кварталі звітного року перерахувало нерезиденту попередню оплату за товари, які будуть отримані в ІV кварталі звітного року. Як відобразити в податковому обліку підприємства за ІІІ квартал суму попередньої оплати за імпортний товар?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 139.1.3 Податкового кодексу України (ПК) суми попередньої (авансової) оплати товарів, робіт, послуг не включаються до складу витрат платника податку на прибуток. Вартість придбаних товарів буде віднесено у витрати (відображено у складі собівартості реалізованих товарів) в тому періоді, коли такі товари будуть реалізовані покупцям підприємства.

Попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України чи ввозяться на митну територію України, не змінює значення сум податку на додану вартість, які відносяться до податкового кредиту або податкових зобов’язань такого експортера або імпортера (п. 187.11 ПК).

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл