Головбух

Відображення витрат на придбання ліцензії в податковому обліку

  • 1 грудня 2014
  • 31

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник податку на прибуток придбало ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями вартістю 2000 грн. на три місяці. Чи відображаються в податковому обліку витрати на придбання такої ліцензії?

РІШЕННЯ

Ліцензія — це документ державного зразка, що засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов. Згідно з нормами підпункту 145.1.1 Податкового кодексу України (ПК) право на ведення діяльності належить до нематеріальних активів групи 6.

Строк дії права користування нематеріальними активами групи 6 визначається відповідно до правовстановлюючого документа. Якщо відповідно до правовстановлюючого документа строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк корисного використання визначається платником податку самостійно, але не може становити менше двох та більше 10 років безперервної експлуатації.

Виходячи із зазначеного, якщо термін дії ліцензії, виданої відповідним державним органом для провадження господарської діяльності, не перевищує одного року та її вартість не перевищує 2500 гривень, то витрати на придбання такої ліцензії включаються до складу інших витрат звичайної діяльності.

Враховуючи те, що в цьому випадку термін дії ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями — три місяці, а її вартість — 2000 гривень, то витрати на придбання такої ліцензії включаються до складу інших витрат звичайної діяльності.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл