Головбух

Чи потрібно заповнювати подорожній лист автомобіля

  • 1 грудня 2014
  • 126

ПРОБЛЕМА

Як заповнювати подорожні листи при використанні транспорту на підприємстві? Чи є альтернатива подорожнім листам для підтвердження витрат на списання використаного пального? Як правильно списати паливо та віднести його до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) витрати на придбання пально-мастильних матеріалів (ПММ) дозволяється включати до інших витрат у складі адміністративних витрат платника податку на прибуток, спрямованих на обслуговування та управління підприємством за умови, що такі витрати пов’язані з веденням господарської діяльності підприємства.

Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку (пункт 138.2 ПК).

Списання фактично витрачених ПММ для транспортних засобів ведеться на підставі подорожніх листів. Форма подорожнього листа:

для легкових автомобілів — наразі відсутня. Оскільки з 16.04.2013 наказ Держкомстату від 17.02.1998 № 74 втратив чинність. Цим наказом було заверджено форму подорожнього листа. Але для обліку роботи транспортного засобу підприємство може самостійно розробити форму подорожнього листа. Головне, щоб вона мала всі обов’язкові реквізити первинного документа;

для вантажних автомобілів — також відсутня. Адже з 10.12.2013 наказ Мінтрансу, Мінстату «Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля» від 29.12.1995 № 488/346, який затверджував форму подорожнього листа вантажного автомобіля, втратив чинність. Отже і для вантажних автомобілів підприємство може розробити власну форму подорожнього листа

Списання здійснюється згідно з фактичною вартістю ПММ з урахуванням норм витрат, наведених у наказі Мінтрансу «Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» від 10.02.98 № 43.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл