Операції з давальницькою сировиною: чи існують обмеження податкових витрат

39

ПРОБЛЕМА

Чи поширюються обмеження, передбачені підпунктом 153.2.6 Податкового кодексу України, на розмір податкових витрат за операціями з давальницькою сировиною на договори, укладені з непов’язаними особами?

РІШЕННЯ

Ні, на сьогодні не поширюються.

З першого вересня 2013 року пункт 153.2 Податкового кодексу України (ПК) викладено в новій редакції.

Внимание

А підпункт 153.2.6 ПК вилучено взагалі.

Нагадаємо, що до 01.09.2013 підпунктом 153.2.6 ПК було встановлено обмеження щодо витрат платника податку на прибуток, понесених у зв’язку з продажем/обміном товарів, виконанням робіт, наданням послуг за операціями з давальницькою сировиною.

Такі витрати визнавались податковими в розмірі, що не перевищував доходи, отримані від такого продажу/обміну. Вимоги цього пункту стосувались операцій як з пов’язаними, так і з непов’язаними особами.

Тепер пунктом 153.2 ПК встановлено правила оподаткування контрольованих операцій. Такі операції оподатковуються у порядку, передбаченому статтею 39 ПК.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Звіт про переробку давальницької сировини

Звертаємо увагу також, що з 01.09.2013 база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості. У разі здійснення контрольованих операцій — не нижче звичайних цін (п. 188.1 ПК).

Отже, якщо підприємство проводить операції з давальницькою сировиною, які не відносяться до контрольованих, вимоги пункту 153.2 ПК до нього не застосовуються.

Важно

Визначення контрольованих операцій наведено в пункті 39.2 ПК.

Умови визнання контрольованими господарських операцій з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — резидентами та нерезидентами, передбачено підпунктами 39.2.1.1 та 39.2.1.4 ПК. При здійсненні господарських операцій з непов’язаними особами — нерезидентами слід керуватись вимогами підпунктів 39.2.1.2–39.2.1.4 ПК.

Якщо договір про переробку давальницької сировини укладено з непов’язаною особою — резидентом, Податковий кодекс не містить умов, виконання яких приведе до визнання господарських операцій за таким договором контрольованими.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль