text
Головбух

Операції з давальницькою сировиною: чи існують обмеження податкових витрат

  • 1 грудня 2014
  • 49

ПРОБЛЕМА

Чи поширюються обмеження, передбачені підпунктом 153.2.6 Податкового кодексу України, на розмір податкових витрат за операціями з давальницькою сировиною на договори, укладені з непов’язаними особами?

РІШЕННЯ

Ні, на сьогодні не поширюються.

З першого вересня 2013 року пункт 153.2 Податкового кодексу України (ПК) викладено в новій редакції.

Внимание

А підпункт 153.2.6 ПК вилучено взагалі.

Нагадаємо, що до 01.09.2013 підпунктом 153.2.6 ПК було встановлено обмеження щодо витрат платника податку на прибуток, понесених у зв’язку з продажем/обміном товарів, виконанням робіт, наданням послуг за операціями з давальницькою сировиною.

Такі витрати визнавались податковими в розмірі, що не перевищував доходи, отримані від такого продажу/обміну. Вимоги цього пункту стосувались операцій як з пов’язаними, так і з непов’язаними особами.

Тепер пунктом 153.2 ПК встановлено правила оподаткування контрольованих операцій. Такі операції оподатковуються у порядку, передбаченому статтею 39 ПК.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Звіт про переробку давальницької сировини

Звертаємо увагу також, що з 01.09.2013 база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості. У разі здійснення контрольованих операцій — не нижче звичайних цін (п. 188.1 ПК).

Отже, якщо підприємство проводить операції з давальницькою сировиною, які не відносяться до контрольованих, вимоги пункту 153.2 ПК до нього не застосовуються.

Важно

Визначення контрольованих операцій наведено в пункті 39.2 ПК.

Умови визнання контрольованими господарських операцій з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — резидентами та нерезидентами, передбачено підпунктами 39.2.1.1 та 39.2.1.4 ПК. При здійсненні господарських операцій з непов’язаними особами — нерезидентами слід керуватись вимогами підпунктів 39.2.1.2–39.2.1.4 ПК.

Якщо договір про переробку давальницької сировини укладено з непов’язаною особою — резидентом, Податковий кодекс не містить умов, виконання яких приведе до визнання господарських операцій за таким договором контрольованими.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл