Головбух

Підтверджуємо проживання у готелі при закордонному відрядженні

  • 1 грудня 2014
  • 428

ПРОБЛЕМА

Чи достатньо готельного рахунку (без касових чеків) для обгрунтованого відшкодування витрат на проживання при закордонному відрядженні? Адже витрати на проживання в готелі потрібно підтверджувати двома документами — рахунком готелю і чеком РРО. Як бути, якщо готель за кордоном не надає фіскального чека? Чи можна відшкодувати ці витрати?

РІШЕННЯ

Так, можна.

Для відшкодування витрат на проживання, понесених у закордонному відрядженні, достатньо мати готельний рахунок.

У підпункті 140.1.7 Податкового кодексу України зазначено, що до податкових витрат підприємства включаються витрати на відрядження фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким підприємством, в межах фактичних витрат. Зокрема — на проживання, за наявності підтвердних документів.

Внимание

За запитом представника податкового органу платник податку забезпечує за власний рахунок переклад підтвердних документів, виданих іноземною мовою.

При цьому, у пункті 15 розділу І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, зазначено, що підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Податкового кодексу України.

У разі відрядження за кордон підтвердні документи, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з таким відрядженням витрат, оформлюються згідно із законодавством відповідної держави.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Як використовувати дорожні чеки під час відрядження за кордон

Отже, оскільки закордонні суб’єкти господарювання мають заповнювати первинні документи відповідно до вимог законодавства своєї країни, то на них не розповсюджуються вимоги щодо видачі касового чеку при здійсненні розрахункової операції.

Єдиною вимогою Податкового кодексу щодо підтвердних документів у разі закордонного відрядження є переклад таких документів на українську мову за запитом податкового органу.

Внимание

Підтвердженням закордонного відрядження є відмітка в паспорті, яка ставиться при перетині кордону.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл