Головбух

Чи включаються до складу витрат суми внесків до ТПП

  • 1 грудня 2014
  • 61

ПРОБЛЕМА

Чи включаються до складу витрат підприємства, що знаходиться на загальній системі оподаткування, суми внесків, сплачених до торгово-промислової палати?

РІШЕННЯ

Підпунктом «а» підпункту 138.10.6 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у статті 157 ПК, включаються до складу інших витрат у розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Якщо за результатами попереднього звітного року платником податку отримано від’ємний результат об’єкта оподаткування, то сума коштів, що перераховується, визначається з урахуванням оподатковуваного прибутку, отриманого в році, що передує року декларування від’ємного значення, але не раніш як за чотири попередні звітні роки.

Пунктами 1 та 3 статті 1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 № 671/97-ВР визначено, що торгово-промислова палата є недержавною неприбутковою самоврядною організацією — юридичною особою.

Згідно з пунктом 157.12 ПК неприбуткова організація має право на пільгу з податку на прибуток лише у разі, якщо її внесено податковими органами до Реєстру неприбуткових організацій та установ. Державна реєстрація неприбуткових організацій здійснюється згідно з вимогами Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Мінфіну від 24.01.2013 №37.

Таким чином, підприємство — платник податку на прибуток має право включити до складу інших витрат (пп. 138.10.6 ПК) суми внесків, сплачених до торгово-промислової палати, у розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, за умови, що торгово-промислова палата має статус неприбуткової організації. Якщо торгово-промислова палата не внесена до Реєстру неприбуткових організацій, то суми членських внесків, сплачених до такої організації, не включаються до складу витрат у податковому обліку підприємства.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Можливо ви вже отримали відповідь на своє запитання...

...але ми рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини