Головбух

Чи включається до складу податкових витрат вартість аудиторських консультацій

  • 1 грудня 2014
  • 42

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник податку на прибуток користується послугами аудиторів. Чи включається до складу податкових витрат вартість аудиторських послуг?

РІШЕННЯ

Відповідно до абзацу «г» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України до складу інших витрат включаються адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством. Зокрема, до них належать винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські та інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності.

Тобто якщо підприємство отримує консультаційні послуги від аудиторської фірми для забезпечення ведення господарської діяльності, то такі витрати можна включати до адміністративних витрат у періоді їх здійснення за умови їх документального підтвердження.

Документальним підтвердженням зазначених витрат можуть бути: договір про надання аудиторських послуг, квитанції, платіжні доручення та інші документи про отримання й оплату таких послуг.

Таким чином, витрати, понесені платником податків на консультаційні послуги від аудиторської фірми, включаються до складу податкових витрат при дотриманні вищезазначених умов.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл