Відображення в податкових витратах суми заборгованості

17

ПРОБЛЕМА

Підприємство КП «Е» отримувало природний газ від контрагента ДП «Г» для переробки в теплову енергію, яка за договором була власністю ДП «Г». У зв’язку з невиконанням договірних зобов’язань ДП «Г», КП «Е» звернулося до суду про стягнення заборгованості. Було відкрито провадження у справі, яке потім було припинене у зв’язку з реорганізацією ДП «Г». Не отримавши рішення про результат реорганізації, КП «Е» звернулося з клопотанням до суду про відновлення провадження у вищезгаданій справі. Клопотання було розглянуте і постановою суду відновлено провадження у справі. Оскільки при переробці газу до 01.04.2011 КП «Е» включало відпущену теплову енергію у дохід, чи має право підприємство, за наявності вищезгаданого судового рішення заборгованість за переробку газу в теплову енергію включити до витрат?

РІШЕННЯ

Підприємство КП «Е» мало право суму позову віднести до складу валових витрат, коли було перший раз відкрито судом провадження у справі.

Після 01.04.2011 зменшення суми доходу при врегулюванні дебіторської заборгованості за надані послуги, виконані роботи, якщо покупець затримує оплату їх вартості, здійснюється відповідно до підпункту 159.1.1 Податкового кодексу України (ПК).

При цьому згідно з пунктом 5 підрозділу 4 Перехідних положень ПК норми пункту 159.1 ПК не поширюються на заборгованість, що виникла у зв’язку із затримкою в оплаті товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо заходи щодо стягнення таких боргів здійснювалися до набрання чинності розділом III ПК. З метою оподаткування відображення в обліку продавця та покупця такої заборгованості здійснюється до повного погашення чи визнання такої заборгованості безнадійною. Слід зауважити, що й Перехідними положеннями ПК не передбачено вихід із ситуації, що розглядається.

Вищезазначене свідчить про те, що сума дебіторської заборгованості, по якій платник податку — продавець до 01.04.2011 здійснив заходи щодо її стягнення, але не включив до складу валових витрат, при обчисленні об’єкта оподаткування після 01.04.2011 в податковому обліку такого продавця не відображається.

Відповідно до пункту 50.1 ПК підприємство КП «Е» може подати до податкового органу або уточнюючий розрахунок, або зазначити уточнені показники у складі податкової декларації з податку на прибуток (далі — Декларація) за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Декларація подається з відповідною позначкою у рядку «уточнююча» у полі 1 Декларації. Разом із Декларацією подається пояснення проведених виправлень. Якщо період, який уточнюються, вже перевірявся, податковий орган має право на проведення позапланової перевірки (п. 50.3 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль