Головбух

Як підприємству оформити оренду власного автомобіля директора та списати ПММ на витрати

  • 1 грудня 2014
  • 932

ПРОБЛЕМА

Оскільки директор підприємства в робочих цілях використовує власне легкове авто, було оформлено договір оренди автомобіля. Підприємство невелике і не може собі дозволити зайвих витрат на оплату послуг лікаря і механіка (щоб їх підписи були у подорожніх листах). Чи можна в кінці місяця оформити наказом те, що директор використовував автомобіль впродовж звітного періоду в робочих цілях підприємства? Чи оформлюється акт списання ПММ на підставі показників спідометра й чеків?

РІШЕННЯ

У цьому випадку особистий автомобіль використовується директором для поїздок в інтересах підприємства. Проте оформлювати подорожні листи для поїздок на ньому не обов’язково, оскільки наказом Держстату від 19.03.2013 № 95 цей документ було скасовано. Крім того, правилами ведення податкового обліку не визначено, якими саме первинними документами має бути оформлено списання ПММ на орендований автомобіль.

Разом з тим з метою підтвердження факту використання орендованого автомобіля в господарській діяльності та врахування використаного ПММ у складі податкових витрат згідно з підпунктом 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) податківці наполягають на застосуванні подорожнього листа, який підприємство може розробити самостійно.

Слід зауважити, що виплати компенсації директору за використання особистого легкового автомобіля для потреб виробництва можна віднести до складу будь-яких інших оплат, встановлених за домовленістю сторін. Таку можливість слід передбачити у колективному договорі (п. 142.1 ПК).

Можна також укласти договір директора з підприємством на використання власного автомобіля у виробничих цілях, у якому слід зазначити, що забезпечення автомобіля ПММ під час його використання директором для потреб підприємства покладається на підприємство.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл